Yurt İçi Değişim Programları

YURT İÇİ STAJ DEĞİŞİMİ PROGRAMI

Türk Tıp Öğrencileri Birliğinin çalışma kollarından biri olan Staj Değişimi Çalışma Kolu, Türkiye ve Dünya'dan birçok tıp fakültesi öğrencisine kendi fakültelerinin dışında Dünya'nın her yerinden 100'ü aşkın ülkede staj görme imkanı sunmaktadır. Böylelikle tıp öğrencilerinin hem bulundukları üniversite, şehir, ülkelerinin yanı sıra yeni yerler keşfetmelerini ve hem medikal hem kültürel deneyimler kazanmalarını amaçlar. Bunun sonucunda vizyonu geniş ve deneyimli hekimler yetiştirmeye katkı sağlar.

Yurt İçi Staj Değişimi, bu sene yedincisi gerçekleştirilen ve her dönemden tıp öğrencisine hitap eden bir değişim programıdır. Yaz aylarında gerçekleştirilen bu program, yazını verimli geçirmek isteyen, istedikleri tıp fakültesinde diledikleri bölümde staj imkanı görmek isteyen, uzmanlık yapmak istedikleri hastaneyi yakından tanıma imkanı sunan aynı zamanda da yurt dışı staj değişimine katılamayan tıp öğrencileri için ideal bir programdır.

Yurt İçi Staj Değişimi başvuruları online olarak başvuru formu doldurularak yapılacaktır. Yurt İçi Staj Değişimi'ne başvurmak için, değişim sınavına girmiş olma şartı aranmamaktadır. Formdaki katılım koşulları göz önüne alınarak öğrencinin puanı oluşturulur ve her öğrenci kendi yerel birliği içinde sıralanır. İlgili yılın başvuru tarihleri için lütfen duyurular bölümünü ve yerel birliğimizin duyurularını takip ediniz.

YURT İÇİ ARAŞTIRMA DEĞİŞİMİ PROGRAMI

Yurt içi Araştırma Değişimi Projesiyle SCORE olarak daha çok öğrencinin henüz bir tıp öğrencisiyken bir laboratuarda araştırma deneyimi kazanmasını sağlamayı amaçlıyoruz. Böylece öğrenci ileriki yaşamında laboratuara girdiğinde sıkıntı çekmeden yapmak istediklerini yapabilecek ve laboratuar ortamına ve yöntemlerine alışık olacak. Bunların yanında bilmediği yeni bilgiler öğrenecek yeni yeni tecrübeler kazanacaktır ve tabi ki bunların yanında 1 ay boyunca farklı bir şehri görme yeni yeni arkadaşlıklar kurma ve doyasıya eğlenme şansını yakalayacaklardır. İki tip değişim türü vardır, bunlar: Proje ve Laboratuar Değişimi.

Proje Değişimi: Projeler 4 hafta sürecek. Katılan öğrenci 1 projede gözlemci veya aktif olarak görev alacak. Bu değişim Yurtdışı Değişim Programında olduğu gibi bir değişim olacaktır.

Laboratuar Değişimi: Bu değişim türü bu sene Yurtiçi Araştırma Değişimi ile başlayacak ve aynen proje değişimi gibi 1 ay sürecek. Değişime katılan öğrenci 4 hafta boyunca 4 ayrı laboratuarda deneyim kazanma şansı yakalayacak.

İlgili yılın başvuru tarihleri için lütfen duyurular bölümünü ve yerel birliğimizin duyurularını takip ediniz.


Bu içerik 15.11.2019 tarihinde yayınlandı ve toplam 573 kez okundu.